Bajo

Bajo

 

on Poola pereettevõte, kus toodetakse väga kvaliteetseid puidust mänguasju. Mänguasju on tehtud seal juba üle kahekümne aasta ning selle ajaga on kogutud mõnus pagas nö põhitooteid, millele iga-aastaselt lisandub ka eritooteid. 

Kõik Bajo mänguasjad vastavad Euroopa Liidu ohutusnõuetele (direktiivid 88/378/EWG ja 93/68/EWG). Värvidest ja õlidest on kasutusel vaid ohutuimad mittetoksilised looduslikest koostisosadest värvid (vastavad EU ohutusstandardile EN71) ning puitmaterjal on hoolikalt valitud vaid nende pakkujate käest, kes austavad ja peavad silmas Euroopa ökostandardeid oma tootmises. On tehtud kõik selleks, et oleks tegemist lastele ohutute mänguasjadega. Viimase kontrolli mänguasjale annab alati inimkäsi ehk kõik mänguasjad kontrollitakse enne pakkimist ka käsitsi üle. Kuna tegemist on suhteliselt väikse pereettevõttega, siis kogu tootmine toimub Poolas. 

Ettevõtte looja ja peadisainer Wojtek Bajor, on tootmises pidanud oluliseks nii loodussäästlikke kui ka hariduslikke eesmärke. Kuna laps õpib mängu kaudu väga hästi, on oluline pakkuda talle erinevaid arendavaid mänguasju. Bajo mänguasjad on ühteaeg vastupidavad, tervisele ohtud ning arendavad, mistõttu on nad kasutusel ka lasteaedades, koolides ning erivajadustega laste rehabilitatsioonikeskustes. 

Nende toodetud mänguasjad on võitnud ka lasteasjade disainiauhindu, nt "Tasakaalumäng" on saanud "Parima disaini" auhinna ülemaailmsel lasteasjade messil Nürnbergis.